

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 170 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 140 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 1971
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52243
Ext.Price$0.52243
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52243 | $0.52243 |
| 10 | $0.38544 | $3.85440 |
| 25 | $0.31622 | $7.90550 |
